Wypadanie włosów- kiedy staje się problemem?

Trzeba przyznać, że wypadanie włosów jest pewnym naturalnym i całkowicie normalnym procesem, który dotyczy każdego człowieka w takim samym stopniu- zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jest to związane z tym, w jaki sposób rosną i umierają nasze włosy po to, aby mogły zostać zastąpione nowymi. Czasem może się jednak zdarzyć, że ta ilość wypadających włosów jest naprawdę bardzo duża, a dodatkowo, jeśli stwierdzimy, że problem coraz bardziej przybiera na sile- trzeba zareagować i wprowadzić pewną terapię zaradczą.

W końcu dobry wygląd w biznesie, w pracy jest bardzo istotny, a włosy bardzo mocno wpływają na to, jak jesteśmy odbierani i jak sami czujemy się we własnym ciele.

 

Co można zrobić w sytuacji, kiedy zaczną nam nadmiernie wypadać włosy?

 

Najlepiej zastanowić się chwilę nad tym, co może być tego przyczyną. Zdarza się, że taki stan rzeczy wynika z zaburzonej gospodarki hormonalnej, braku witamin i ważnych pierwiastków odżywczych lub z niewłaściwej pielęgnacji- na przykład zbyt silnymi, drażniącymi kosmetykami. W takim przypadku, wystarczy wprowadzić pewne zmiany w swoim stylu życia, aby zatrzymać nadmierne wypadanie włosów, a za jakiś czas dorobić się całkiem nowych, odrastających włosów w miejsce tych, które wypadły.

 

Co zrobić, kiedy przyczyna nie jest do końca znana?

 

W takiej sytuacji najlepiej umówić się na wizytę w gabinecie trychologa- specjalisty od włosów oraz od skóry głowy. Już na pierwszej wizycie będzie on mógł wykonać specjalistyczne badanie skóry głowy, które pozwala ocenić w jakim stanie znajdują się mieszki włosowe. Pomoc trychologa jest szczególnie ważna podczas szczegółowej diagnostyki problemu. Wypadanie włosów może mieć bowiem swoje podłoże genetyczne, ale też w przypadku mężczyzn może być spowodowane wpływem działania testosteronu, który sprawia, że włosy stają się cienkie, słabe i wiotkie. Trycholog będzie w stanie ustalić jego zdaniem najbardziej odpowiednią terapię, a następnie oceni jej skuteczność po upływie czasu. Jeśli więc chcemy szybko zająć się problemem w sposób jak najbardziej profesjonalny- powinniśmy zacząć od trychologa.