masaż leczniczy

Komu jest polecany masaż leczniczy?

Masaż leczniczy, który tak naprawdę bardzo często jest wykonywany jako pewnego rodzaju masaż klasyczny, można wypróbować nie tylko wtedy, kiedy już mamy jakieś konkretne dolegliwości, z którymi trudno jest nam sobie poradzić. Taki masaż może po prostu oznaczać dbanie o siebie, o swoje zdrowie i o dobrą kondycję swojego ciała. Przede wszystkim, taki masaż będzie wprost idealny dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. Jeśli więc każdego dnia spędzamy za biurkiem wiele długich godzin, mało się ruszamy, a i po pracy dość rzadko udaje się nam znaleźć czas na jakąkolwiek aktywność fizyczną- uczestniczenie w sesjach masażu leczniczego to po prostu dbanie o zdrowie i unikanie możliwych do pojawienia się dolegliwości bólowych. Oczywiście, z masażu w szczególności powinny skorzystać osoby, które już takie dolegliwości odczuwają. Mowa tutaj o napięciu mięśniowym, bólach kręgosłupa w różnych jego odcinkach, bólach karku czy ramion. Tym samym, poprzez odpowiednie techniki masażu można przeciwdziałać konsekwencjom siedzącego trybu życia. Ciężko jest zmienić posiadaną pracę na taką, w której moglibyśmy więcej się ruszać. Jednakże to, co na pewno możemy zrobić to regularnie uczestniczyć w sesjach masażu, a także zwiększyć częstotliwość podejmowania aktywności fizycznej- jeśli nie po pracy to chociażby w weekendy i dni wolne.

W jakich przypadkach taki masaż może się jeszcze sprawdzić?

Masaż leczniczy jest także zalecany tym osobom, które cierpią na różnego rodzaju zwyrodnienia. Jest polecany dla osób mających rwę kulszową i dla takich, które mają problemy z poruszaniem się w konsekwencji sporej nadwagi. Masaże są zalecane w przypadku bólów mięśniowych, ale też w momencie odczuwania przewlekłego stresu, który powoduje ich napięcie. W końcu, masaże mogą nam zostać zalecone jako terapia po różnego rodzaju kontuzjach. A więc jako terapia po uszkodzeniu ścięgien, mięśni, przy złamaniach, skręceniach czy zwichnięciach. Masaż pozwala szybciej wrócić do pełnej sprawności. W końcu, mogą się też na niego zdecydować osoby, które mają problemy z krążeniem krwi- działa on bowiem pobudzająco na cały układ krwionośny.

Czas umówić się na zabieg

Chcąc wziąć udział w sesji masażu powinniśmy sobie zarezerwować około godziny czasu. Finalnie, to ile taki masaż zajmie w dużej mierze zależy od tego, w jakim celu się go przeprowadza. Być może pozornie wydaje się, że masaże nie są zbyt skomplikowaną rzeczą do wykonania. W praktyce- raczej nie powinniśmy tutaj korzystać z usług amatorów, masaż, który ma mieć działanie lecznicze powinien być wykonywany przez doświadczonego fizjoterapeutę. W szczególności ma to znaczenie w momencie, kiedy jest to terapia powypadkowa, kiedy zależy nam, aby szybciej dojść do pełnej sprawności ruchowej. Osoba niedoświadczona mogłaby nam ten zamiar udaremnić. W obrębie masażu klasycznego można wyróżnić przynajmniej kilka technik, które mogą zostać zastosowane. Mowa tutaj o głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, oklepywaniu, wałkowaniu, a nawet wyciskaniu. Najkorzystniej jest przechodzić takie masaże seriami- w jednej serii powinno się znaleźć minimum 5 sesji. Umów się na zabieg! Kliknij: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/