zdrowa żywność

Kiedy w szczególności warto odwiedzić gabinet dietetyka?

Wiele osób interesuje się zdrowym odżywianiem, można też powiedzieć, że tematyka stała się niesamowicie modna. W sieci można znaleźć bardzo wiele treści mówiących o tym, co jeść, a czego raczej unikać- można czerpać z tej wiedzy garściami i zwiększać swoją świadomość odnośnie różnego rodzaju produktów i potraw. Tym samym, możemy wcielać w życie dobre nawyki żywieniowe poprawiając swoje samopoczucie i utrzymując optymalną masę ciała. Jednakże, to, co powinniśmy jeść, a czego unikać nie zawsze jest takie oczywiste i czasem wymaga szerszej wiedzy na temat żywności, składników odżywczych i ich wpływu na nasz organizm. Dlatego też można wymieniać wiele przypadków, kiedy to porady dietetyka są nieocenione i kiedy mogą wskazać nam właściwy sposób odżywiania się. Dobry dietetyk weźmie pod lupę nasz przypadek i opracuje indywidualny plan żywieniowy.

Wprowadzenie diety redukcyjnej

Być może w momencie, kiedy chcemy zrzucić parę kilo i planujemy zrobić to poprzez odstawienie słodyczy- nie ma konieczności odwiedzania takiego miejsca jak gabinet dietetyczny. Jeśli jednak posiadamy dużą nadwagę albo po prostu planujemy zrzucić większe ilości kilogramów- kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt- tutaj konieczne jest już wsparcie i kontrola osoby doświadczonej, która powie nam, w jaki sposób dokonać tego w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia. Duża utrata masy ciała w krótkim czasie może bowiem nieść ze sobą wiele konsekwencji dla naszej sylwetki, ale i naszego zdrowia. W takim przypadku dietetycy z Projektu Zdrowie opracowują cały plan, a także jadłospis, który jest dostosowany do konkretnej osoby, jej trybu życia, wagi, a także ewentualnych przypadłości zdrowotnych. Zalecają aktywność fizyczną i wskazują, jak intensywna redukcja wagi będzie to miała być w praktyce, aby nie spowodowała nowych chorób i przypadłości. Przede wszystkim to bardzo ważne, aby nie pojmować takiej diety w kategorii głodówki, a posiłki planować w taki sposób, aby dostarczały organizmowi witamin oraz niezbędnych substancji odżywczych. Takie odchudzanie powinno być też zaplanowane na dłuższy czas, aby redukować swoją masę ciała stopniowo wprowadzając do swojej diety zdrowe nawyki żywieniowe.

Jadłospisy dla osób, które posiadają różnego rodzaju schorzenia

Brak woreczka żółciowego, cukrzyca, chora wątroba, problemy z nerkami- posiadając problemy zdrowotne często ciężko jest skomponować sobie dietę, dzięki której nasze samopoczucie będzie lepsze. Sprawa jest tym trudniejsza, im więcej takich schorzeń występuje łącznie, a niektóre zasady diet prozdrowotnych zdają się wzajemnie się wykluczać. W takim przypadku dietetyk może opracować dla nas listę produktów, które możemy spożywać, a także przygotować dzienne jadłospisy. Korzystanie z nich może sprawić, że problemy zdrowotne w znacznie mniejszym stopniu będą się nam dawać we znaki, a w praktyce jakość życia może być wyższa.