Karboksyterapia na blizny – na czym polega ten zabieg i czy jest on skuteczny?

W obecnych czasach, gdy medycyna i pokrewne jej dziedziny bardzo szybko się rozwinęły i stale dokonywane są nowe odkrycia w tym zakresie, możliwe jest wyleczenie rzeczy, które nawet jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia.

Należą do nich między innymi blizny, zarówno te małe, jak i większe, przez które tracimy poczucie pewności siebie i przez które mamy problemy z zakładaniem normalnej odzieży, eksponującej dany obszar ciała. Jeszcze do niedawna uważano, że człowiek, który ma blizny, musi się z tym pogodzić, ponieważ nie było innego wyjścia. Na szczęście teraz na rynku medycyny estetycznej dostępna jest (jednym z najważniejszych ośrodków wykonującym ten zabieg jest Kraków) karboksyterapia. Na czym polega ten zabieg – karboksyterapia na blizny? Czy jest skuteczny? Jakie są ewentualne powikłania po jego przeprowadzeniu?

Karboksyterapia – na czym polega ten zabieg?

Wszyscy wokół mówią o efektach, jakie przynosi karboksyterapia – na czym polega więc ten zabieg? Karboksyterapia na blizny opiera się na precyzyjnym i kontrolowanym wstrzykiwaniu śródskórnym lub podskórnym odpowiednio dobranych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy pomocy niewielkiej igły, który następnie przenika do okolicznych tkanek. W rezultacie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, które prowadzi z kolei do przyśpieszenia procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi, a tkanki są lepiej natlenione i odżywione, co prowadzi do ich stopniowej regeneracji. Poprawie ulega również mikrokrążenie, odpowiedzialne za regenerację.

Karboksyterapia na blizny poprawia sprężystość i jędrność skóry, a otrzymane efekty często są porównywalne do tych po zabiegach operacyjnych. Oczywiście, trzeba na nie trochę poczekać, ponieważ będzie potrzebna seria zabiegów, jednak różnica będzie bardzo widoczna. Niewielkie i płytkie blizny znikną bardzo szybko, natomiast te większe i bardziej głębokie mogą się stać praktycznie niezauważalne. Warto powiedzieć również, że najlepszych specjalistów ma właśnie Kraków. Karboksyterapia jest bardzo skuteczna.

Karboksyterapia – powikłania i efekty niepożądane

Co ważne, karboksyterapia, jeśli zostanie odpowiednio wykonana i po wykluczeniu wszelkich przeciwskazań, jest zabiegiem niezwykle bezpiecznym, nie istnieje bowiem ryzyko trwałych uszkodzeń skóry i reakcji alergicznych. To właśnie dlatego do jednych z najczęściej wybieranych zabiegów należy karboksyterapia. Powikłania, które mogą wystąpić to chwilowy obrzęk skóry w postaci siniaków i wybroczyn, a także bolesności w miejscu nakłuwania – to wszystko jednak minie w krótkim czasie. Warto zaznaczyć również, że najlepszych specjalistów ma właśnie Kraków. Karboksyterapia jest więc bardzo skuteczna.