Jak przebiega proces implantologiczny?

Implanty dla wielu osób są szansą na piękny uśmiech, niezależnie od tego, w jakim stanie pozostają nasze naturalne zęby. Pozornie może się wydawać, że implanty w Warszawie są wszczepiane podczas skomplikowanego, długiego, a nawet wieloetapowego leczenia.

Tymczasem, proces ten nie jest aż tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać, a na pewno efekt końcowy jest wart tego, aby się na niego odważyć. Pomocna może być już pierwsza konsultacja w gabinecie lekarza specjalisty. Całe przedsięwzięcie można tak naprawdę zebrać w formie trzech, podstawowych etapów, które mogą doprowadzić nas do sukcesu. Na każdym etapie znajdujemy się pod okiem takiego specjalisty jak implantolog. Dobrze jest wybrać klinikę, która cieszy się dobrą renomą i do której będziemy mieć pełne zaufanie.

 

Wszystko zaczyna się od planowania, a potem dopiero następuje etap chirurgiczny

 

To ważne, aby wszystko rozpoczęło się od konsultacji, gdyż to podczas niej można ustalić zdecydowanie najlepsze rozwiązania dla pacjenta także pod kątem estetyki implantów. Ważne, aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Wówczas opracowany zostaje cały plan leczenia, podawany jest kosztorys, a w razie konieczności wykonywane są dodatkowe badania- takie jak chociażby tomografia. Całość powinna też być zaplanowana z zachowaniem wszelkich aspektów bezpieczeństwa. Zaraz po planowaniu następuje etap chirurgiczny. Wykonywany jest wszczep implantów, a w zależności od tego, jak wiele ich będzie, całość zabiegu może potrwać do dwóch godzin. W ramach zabiegu mogą zostać też nałożone korony tymczasowe.

 

Czas na odbudowę protetyczną

 

To niejako ostatni etap, kiedy to oprócz samej odbudowy protetycznej weryfikuje się także siłę obciążeń na zgryzie. Jest to też czas na to, aby zobaczyć efekty zabiegu i dokonać ewentualnych korekt. Wykonywany jest też cyfrowy skan uzębienia. Tym samym cały proces dobiega końca, zazwyczaj dodatkowo planuje się jeszcze wizyty kontrolne, które pozwalają zweryfikować stan implantów.