Domowa pielęgnacja włosów – jaką odżywkę do włosów wybrać?

Pielęgnacja włosów to swego rodzaju proces, który pozwoli nam przede wszystkim poprawić kondycję włosów. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb oraz rodzaju włosów, możemy wybrać odżywkę, która nie tylko wzmocni nasze włosy, ale zapobiegnie ich puszeniu, łamaniu, a nawet wypadaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów służących do pielęgnacji włosów np. odżywki emolientowe lub szampony nawilżające, co wielu osobom utrudnia dokonanie prawidłowego wyboru. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu odżywki do włosów?

 

Odżywka do włosów – dlaczego warto stosować tego typu produkty?

Korzyści ze stosowania odżywek do włosów jest wiele. Mogą być stosowane do wszystkich rodzajów włosów, a efektem ich regularnego stosowania może być nie tylko odżywienie włosów, ale również zmiękczenie czy zaprzestanie puszeniu włosów. Dodatkowo odżywki mogą pomóc w rozczesywaniu włosów, dzięki czemu są one mniej narażone na wyrywanie czy łamanie na skutek agresywnego szarpania szczotką. Odżywka pokrywa pasma włosów warstwą ochronną, która pomaga w uszczelnianiu łusek włosa. Odżywkę najlepiej stosować po umyciu włosów szamponem, kiedy skóra głowy jest jeszcze mokra i prawidłowo oczyszczona. Niektóre odżywki mogą być jednak nakładane na suche włosy, dzięki czemu ułatwiają stworzenie stylizacji. Jeśli jednak stosujesz odżywkę na bazie emolientów, powinnaś unikać nakładania zbyt dużej ilości, ponieważ może to obciążyć włosy i sprawić, że będą wyglądać na wiotkie.

Odżywki do włosów – rodzaje i zastosowanie

Istnieje wiele rodzajów kosmetyków służących do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a do najpopularniejszych z nich należą:

  • odżywki emolientowe – wskazane osobom posiadającym włosy suche, główne działanie tego typu produktu to nawilżenie i natłuszczenie włosów, dodatkowo odżywka emolientowa tworzy na powierzchni włosów ochronną taflę, która chroni włosy przed uszkodzeniami,
  • odżywki proteinowe – ich nazwa pochodzi od składników, które wykorzystane zostały do stworzenia odżywki tj. hydrolizowane proteiny jedwabiu, hydrolizowane proteiny mleka czy hydrolizowana keratyna, zaleca się stosowanie odżywek proteinowych w przypadku włosów, które wymagają silnej regeneracji i wzmocnienia.

Sprawdź ofertę: https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/.