Dobrze doświetlony pokój dzienny- jak go zaprojektować?

Pomieszczenia o ograniczonej przestrzeni, które dodatkowo są ciemne i słabo oświetlone wymagają od nas wielu zabiegów aranżacyjnych podczas ich projektowania. Zastanawiamy się nad takim doborem kolorystyki takich wnętrz, która będzie jasna, która optycznie powiększy metraż i go doświetli. Co jednak w sytuacji, kiedy nasz pokój dzienny już jest jasny i przestronny? Czy możemy umieścić w nim dosłownie wszystko? Jakie meble do jasnego salonu wybrać i które rozwiązania okażą się najlepsze?

Jasne i ciemne wybarwienie drewna- które wybrać?

Wybierając drewniane meble do przestronnego salonu faktycznie mamy dużo większe pole do popisu. Na takiej przestrzeni jasne meble typu sosna, buk czy dąb będą się pięknie prezentować i dodatkowo dodawać dużemu już pomieszczeniu dodatkowej ilości światła. Jeśli jednak podobają się nam ciemniejsze gatunki drewna, takie jak orzech czy dąb dziki- duży metraż pomieszczenia będzie działał na naszą korzyść i pozwoli nam pięknie wyeksponować taką kolekcję meblową. Jednocześnie, meble te będą dobrze doświetlone i wyeksponowane, a także będą mogły tworzyć piękny kontrast z pozostałymi elementami wyposażenia, na które się zdecydujemy.

Meble systemowe czy meblościanka?

Wybierając meble do salonu możemy zdecydować się na klasyczną meblościankę, ale też do naszej dyspozycji pozostają meble systemowe. Jeśli więc nie chcemy, aby wprowadzone do wnętrza elementy wyposażenia nie były zbyt przytłaczające swoją ilością czy tez wielkością- dobrym rozwiązaniem są meble systemowe. Możemy wówczas porozkładać poszczególne elementy równomiernie po całym mieszkaniu decydując się dokładnie na te meble, które faktycznie są nam potrzebne. Jeśli jednak bardziej podoba się nam meblościanka i jeśli dysponujemy naprawdę dużą, pustą ścianą do zagospodarowania- takie rozwiązanie również może się sprawdzić. W dużym pomieszczeniu rozmiar takiej aranżacji może nie grać roli, a nawet może sprawić, że przestanie się ono wydawać puste, a jednocześnie- nabierze przytulnego charakteru.

Meble z drewna- wprowadzają niesamowity klimat do każdej przestrzeni

Duże, jasne wnętrza czasem mogą wydawać się puste, chłodne i w konsekwencji- mało przyjazne. Tym samym możemy się zastanawiać, jakie meble do salonu powinniśmy kupić, aby tak dużej przestrzeni dodać bardziej swojskiego i przytulnego charakteru.

 

Zastanawiając się, jakie meble do jasnego salonu będą najlepsze warto skierować się na stronę  polanomeble.pl. Znajdziemy tutaj wiele interesujących, ponadczasowych kolekcji meblarskich, które są wykonywane z litego drewna. Od lat to właśnie meble drewniane są uważane za trwałe i ponadczasowe elementy wyposażenia. Jeśli zdecydujemy się na meble w jakimś ciepłym wybarwieniu drewna- będą one przepięknie prezentowały się w jasnym pokoju dziennym. Warto też zauważyć, że drewno samo w sobie jest materiałem ekologicznym i przyjaznym dla człowieka. Z jego wykorzystaniem możemy więc stworzyć przestrzeń przytulna, przyjazną, taką, w której po prostu chce się przebywać, spędzać czas i odpoczywać.