Czy praca zamiatarek miejskich jest rzeczywiście wydajna?

Zamiatarki drogowe pracują w przestrzeni miejskiej przez wiele godzin każdego dnia. A ponieważ powierzchnia, jaką trzeba objąć sprzątaniem może być naprawdę pokaźna- istnieje konieczność takiego ich projektowania, aby rzeczywiście były maszynami o dużej wydajności. Dobrze, aby również pojazdami kompaktowymi, zwrotnymi i komfortowymi z punktu widzenia operatorów, którzy będą nimi sterować.

Pierwotnie, zamiatarki oparte zostały o podwozie auta ciężarowego. Jak więc można sobie wyobrazić- były to pojazdy ciężkie i o dużych rozmiarach. Oczywiście, jak możemy zobaczyć na stronie jednego z dystrybutorów tych maszyn- Terberg Matec, duże i wydajne pojazdy nadal są dostępne w sprzedaży i są użytkowane. Będą one w stanie oczyszczać w efektywny sposób duże połacie terenu, nawet w przypadku sporego ich zanieczyszczenia. Sprawdzają się doskonale do sprzątania przy terenach inwestycyjnych czy przy placach budowy.

Czy istnieje alternatywa dla zamiatarek wielkogabarytowych?

Duże i wydajne zamiatarki tak naprawdę niewiele różnią się od klasycznych aut ciężarowych. To, co je odróżnia to z pewnością dodatkowy osprzęt, który może być wleczony lub też umieszczony z boku pojazdu- znacznie rzadziej na jego froncie. Takie zamiatarki będą odpowiednie do oczyszczania ulic o dużej przepustowości. Co jednak z terenami w ścisłych centrach miast?

Na rynku dostępne są także zupełnie inne modele zamiatarek- ich wersje kompaktowe. Można wręcz powiedzieć, że wyglądają one dość niepozornie- są naprawdę niewielkie, bardzo kompaktowe i wyjątkowo zwrotne. Nadal mogą w swoim wnętrzu pomieścić wymagane zbiorniki- na odpady, na wodę zużytą oraz czystą wodę użytkową. Oczywiście, zbiorniki te będą po prostu nieporównywalnie mniejsze w stosunku do tego, co znajdziemy w dużych, „ciężarowych” modelach zamiatarek. Można jednak powiedzieć, że ich wielkość jest dobrze dostosowana do rodzaju terenu, na jakim będą miały się poruszać.

Czy takie zamiatarki sprawdzają się w codziennej praktyce?

Kompaktowe zamiatarki to wręcz doskonałe rozwiązanie do oczyszczania miast. Same części zamienne johnston są na tyle łatwo dostępne, że na ten podstawie można spokojnie wnioskować o powszechnym użytkowaniu takich maszyn. Zamiatarki kompaktowe są w stanie usuwać zarówno zanieczyszczenia stałe jak i płynne, mogą także wjechać w naprawdę różne miejsca i zakamarki- od oczyszczani ulic, poboczy i chodników, przez deptaki, przystanki aż po torowiska. Pewną nowością na rynku są pojazdy elektryczne, które wyróżniają się naprawdę wydajnymi bateriami, które można doładowywać bezpośrednio z sieci i które pozwalają na naprawdę duży zasięg takiego pojazdu w praktyce.

https://www.terbergmatec.pl/